Hudba Znojmo

Typ subjektu


Zapsaný spolek

Kategorie členství


Martketing

Funkce


Řádný člen

Členem od


2017

Spolek Hudba Znojmo je renomovaným organizátorem festivalů, koncertů a hudebních akcí nejen ve Znojmě, ale i s přesahem do celého Znojemska a Podyjí, a to včetně rakouské příhraniční oblasti.

Stěženími akcemi, které spolek Hudba Znojmo organizuje, jsou červencový Hudební festival Znojmo a lednový JazzFest Znojmo. Oba festivaly se špičkovým mezinárodním obsazením patří každoročně k předním kulturním akcím v ČR. Vždy přinášejí svému publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry.

Hudební festival Znojmo

Je mezinárodní oslavou špičkové hudby a kvalitního vína. Každý ročník se tematicky zaměřuje na hudbu významného hudebního skladatele nebo jedno zajímavé období a v jednotném duchu se pak nesou všechny koncerty i ostatní doprovodné akce.

Akce s podtitulem „Festival jak víno“ je od roku 2004 vždy v červenci pravidelným zpestřením prázdninového kulturního života doslova na celém Znojemsku. Excelentní koncerty českých i zahraničních umělců totiž spolek pořádá nejen na nejrůznějších místech historického Znojma, ale i v jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají např. v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích; putují za ní společně s umělcem – varhaníkem po okolních kostelích; slyší ji na znojemském hradě, na nádvoří historických domů, z radniční věže, ale také pod širým nebem v nádherném prostředí Národního parku Podyjí.

Patronem Znojemského hudebního festivalu je od samého počátku houslový virtuóz Pavel Šporcl, jehož špičkové koncerty nechybí v žádném ročníku festivalu. Unikátní je také vlastní nastudování a uvedení operního, oratorního nebo baletního díla v dobové hudební interpretaci světově uznávaného souboru Czech Ensemble Baroque pod vedením dirigenta Romana Válka. Specifikem Hudebního festivalu Znojmo je i zaměření na nejmladší nadějné hudebníky „mladé Mozarty“, jejichž koncerty patří tradičně k nejoblíbenějším.

Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s lahodnými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními sommeliéry a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu. Oblíbeným zpestřením jsou také gurmánské zážitky v podobě luxusní koncertní hostiny na zámku ve Vranově nad Dyjí, speciálního festivalového menu ve vybraných restauracích anebo na objednávku připravovaných piknikových košů plných lahůdek i kvalitního vína.

JazzFest Znojmo

Tento oblíbený festival přiváží světové jazzmeny do Znojma už od roku 2008. Pravidelně v lednu zní jazzová hudba v historickém centru města, v klubech a vinných sklepeních, v divadle i na řadě dalších míst. Nechybí swingová tančírna, recesistické závody v kopání písku pro Vídeň ani „mrznoucí jazz“ v ulicích.

Fenomenální slovenský jazzmen Peter Lipa je nejen patronem festivalu, ale i každoročním bodem programu, který přitahuje vždy největší pozornost. Mottem znojemského JazzFestu je „Wine goes to Jazz!“ a tak není divu, že jsou jednotlivé festivalové koncerty vždy doplněné degustacemi kvalitních vín od místních vinařů.
Sídlo

Hudbaznojmo, zapsaný spolek
Hrnčířská 1 /246
66902 Znojmo

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.hudbaznojmo.cz

Emailový kontakt

press@hudbaznojmo.cz

Telefon

+420 777 176 854