Farma U Tří dubů

Typ subjektu


Podnikatelský subjekt

Kategorie členství


Partner

Funkce


Partner

Partnerem od


2019

Rodinná farma, která již 20 let obhospodařuje ovocné sady ve Stošíkovicích, viniční trať U Tří dubů a polnosti v přilehlých obcích.

Rodinná farma U Tří dubů, s.r.o., ve svých sadech severovýchodně od Znojma pěstuje jahody, třešně, višně, meruňky, broskve, švestky, ryngle, mirabelky, jablka a hrušky. Většinu ovoce prodává přímo ve vlastních prodejnách anebo prostřednictvím regionálních trhovců. Část produkce také zpracovává na mošty a džemy.

V roce 2018 jejich Jablečný mošt z odrůdy Braeburn vyhrál v soutěži Regionální potravina. Braeburn je jedna z nejpozdnějších odrůd jablek, které u nás lze pěstovat. Tuto odrůdu společnost sklízí koncem října, už během sklizně vybírá menší jablka pro zpracování. V říjnu jsou však tato jablka ještě zelená, kyselá a plná škrobu. Konzumní zralosti dosahují teprve v měsících únoru až březnu následujícího roku. Do té doby je uloží do chladících boxů, kde je při teplotě 4°C nechají nazrávat 4-6 měsíců. Aby jablka takové uskladnění vydržela, musí být ručně trhaná a naprosto zdravá. Kvalitu uskladněných jablek pravidelně testují, a když dosáhnout konzumní zralosti, tak je šetrně zpracují.

V dubnu 2019 se v Stošíkovických sadech konala první Procházka rozkvetlými sady, které se zúčastnilo přes 800 lidí. Pro velký zájem se tato akce bude opakovat i příští rok a snad tak vznikne zajímavá jarní tradice. 
 

Prodejní místa:

 
Pořádané akce

Sídlo

Farma U Tří dubů
Stošíkovice na Louce 93
671 61 Prostiměřice

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.argost.cz

Emailový kontakt

m.kahoun@agrost.cz

Telefon

+420 737 863 042