Excalibur City

Typ subjektu


Podnikatelský subjekt

Kategorie členství


Martketing

Funkce


Řádný člen

Členem od


2018

Jedno z největších nákupních a zábavních center v České republice v těsném sousedství česko-rakouského hraničního přechodu Chvalovice-Hatě.

Nákupní a zábavní centrum pro celou rodinu Excalibur City naleznete u česko-rakouského hraničního přechodu Chvalovice-Hatě. Najdete zde nepřeberné množství obchodů, značkovou módu, restaurace, kosmetické i zdravotnické služby, kasina a zábavné atrakce pro děti i dospělé. V blízkosti se nachází i stejnojmenné letiště. Zdejší Free Shop nabízí ušlechtilé destiláty a vína z celého světa i parfémy světových značek.

Dominantou vstupní části do areálu jsou nejen propracované obří sochy draků, rytířů na koních a kulisy středověkého hradu, ale i bývalý vládní letoun Iljušin Il-62, který létal pro Ministerstva vnitra ČSSR, ČSA a další letecké společnosti až do roku 1994. V roce 1999 byl barevně přetřen a upraven pro provoz restaurace. Jedná se v současnosti o jediný „zachovalý" typ Il-62 na území České republiky.

Jedním z největších dětských zábavních a tematických center v České republice je zdejší Merlinův dětský svět (Merlin´s KinderWelt) spojující herní prvky na zemi, ve vzduchu a ve vodě, a to formou venkovních i interiérových atrakcí. Nechybí zde ani velké dopravní hřiště, lanové centrum či motokáry a celkem zde napočítáte více než 200 atrakcí, na kterých mohou řádit nejen děti, ale i jejich rodiče.

Od roku 2017 je návštěvnickým magnetem v areálu také Muzeum Terra Technica s největší kolekci mechanických, elektrických a elektronických hudebních a zábavních přístrojů na světě. Na své si v tomto obrovském muzeu hudby a zábavy, na ploše 8.500 m2, přijdou všichni fanoušci pinballů a jukeboxů, ale i milovníci videoher, filmových hvězd či automobilových veteránů. Exponátů je zde více než 2.000, z toho na 850 hudebních jukeboxů a přibližně 250 flipperů a pinballů. Cesta časem tu začíná rokem 1880 a k vidění je tu např. i originální Batmanův Batmobil nebo limuzína Chrysler, kterou vlastnil Stan Laurel – ten štíhlejší z populární dvojice komiků Laurel & Hardy. Nechybí zde ani stylově vybavené bary a prostory, které je možno využít i pro soukromou oslavu nebo firemní párty.

Novinkou od léta 2019 je zcela nový Merlinův kemp (Merlin´s Camp) vybudovaný hned vedle Merlinova dětského světa a Muzea Terra Technica. Mobilheimová vesnička nabízí moderní a velmi komfortní ubytování, kde nechybí klimatizace, vybavená kuchyňka, vlastní koupelna, oddělené pokoje ani terasa. K dispozici je zde celkem 28 mobilheimů s celkovou kapacitou 140 lůžek. Jsou umístěné na velké travnaté plože, kterou doplňují dětské herní zóny nebo grilovací místa.

Další možností ubytování je netradiční a moderně zařízený Jukebox Hotel. Celkem 36 plně vybavených pokojů s klimatizací, 43“ Smart TV, koupelnou a toaletou. Ve všech pokojích se navíc nachází multifunkční jukebox v retro designu s rádiem a funkcí bluetooth. Každý hotelový pokoj je zasvěcen známému hudebníkovi nebo hudební skupině. Ubytování zde proto oceníte zejména ve spojení s návštěvou sousedního Muzea Terra Technica - oboje bude jistě zážitkm...
Sídlo

EXCALIBUR CITY s.r.o.
Chvalovice 183
66902 Znojmo

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.excaliburcity.com

Emailový kontakt

info@excaliburcity.com

Telefon

+420 515 206 301