Znojemsko a Podyjí jsou dobře vidět v RAKOUSKU

Autor článku


ZnojmoRegion

Téma


Marketing

Oblast


Znojemsko a Podyjí

Více info


viz odkazy v textu

Díky dlouhodobé spolupráci ZnojmoRegionu a vídeňského zastoupení CzechTourismu je v rakouských médiích Znojemsko a Podyjí velmi dobře vidět i slyšet.

Na stránkách rakouských tištěných i on-line médií se pravidelně objevují články a reportáže lákající k návštěvě naší turistické oblasti. Tipy na výletní cíle či kvalitní ubytovací a stravovací služby se také objevují třeba v katalozích rakouských cestovních kanceláří anebo na programu rozhlasových stanic. Na ukázku vybíráme jen několik příkladů a řadíme je sestupně:

 

2021
Deník KURIER v červnu 2021 publikoval velký článek představující společnou krásu Národního parku Podyjí na české straně hranice a na té rakouské navazující Nationalpark Thayatal. Jedinečně zachované údolí řeky Dyje zde nabízí na obou svých březích mimořádnou druhovou rozmanitost fauny i flóry. Článek ZDE.

Rodinný magazín FAMILIII představil v červnu 2021 svým čtenářům Znojemsko jako ideální lokalitu pro dovolenou s dětmi, seznámil je s Turistickou kartou ZnojmoRegion+ i nově vydaným Cykloprůvodcem Znojemskem a Podyjím propojeným s mobilní aplikací Na kole i pěšky. Článek ZDE.
Obdobný článek publikoval i lifestyle magazín WELLNESS. Článek ZDE.
anebo magazín BESSER LÄNGER LEBEN. Článek ZDE.

Květen 2021 přinesl pozvánku nejen na Znojemsko, ale i na celou jižní Moravu na stránkách OBERÖSTERREICHISCHE NACHRICHTEN. Článek ZDE.

A v květnu 2021 představilo tipy na pěší turistiku na Znojemsku a v Podyjí v seriálu cestovatelských podcastů také oblíbené RADIO ARABELLA. Podcast ZDE. A to i s krásnou upoutávkou na vysílání představující v několika dílech zejména pěší turistiku v České republice. Upoutávka ZDE.

V dubnu 2021 vydal deník ÖSTERREICH speciální cestovatelskou brožuru o pěší turistice. Kromě doporučených pěších tras v Rakousku je zde i kapitola s tipy na zajímavé trasy v České republice, mezi kterými má své podstatné místo i Znojemsko a Podyjí. Článek ZDE.

Portál pro profesionály v cestovním ruchu PROFI REISEN VERLAG uveřejnil v březnu 2021 přehled TOP 6 menších historických měst České republiky, mezi které zařadil i královské město Znojmo. Článek ZDE.  

Cestovatelský REISE LUST uveřejnil v březnu 2021 výběr TOP 5 nejlepších cílů pro dovolenou u vody v České republice a mezi nimi právě naše Vranovsko. Článek ZDE.  

SALBURGER NACHRICHTEN upozornil v březnu 2021 na Národní park Podyjí a jedinečnou přírodu podél divokého kaňonu hraniční řeky Dyje. Článek ZDE.

A cestovatelský magazín FACTUM pozval v březnu 2021 na poznávání kultury i krajiny jižní Moravy, a to včetně našeho Znojemska. Článek ZDE.  


2020
Rok poznamenaný pandemií COVID a destrukcí zahraničního cestovního ruchu se odrazil i ve snížené míře naší mediální prezentace (a to nejen v rakouských médiích)...

KURIER GESAMTAUSGABE uveřejnil v srpnu 2020 tipy na výlety podél moravsko-rakouské hranice, mezi kterými jsou zmíněny i turistické cíle Znojemska a Podyjí. Článek ZDE.

V březnu 2020 uveřejnil železniční magazín RAILMAX pozvánku na výlet vlakem do České republiky, kde nechybí ani jižní Morava a Znojemsko. Článek ZDE.


2019
V roce 2019 bylo velkým česko-rakouským tématem 30. výročí pádu „železné opony“ a ZnojmoRegion na toto téma (ve spojení s Pivní turistikou ve vyhlášeném vinařském kraji) uspořádat na jaře speciální press-trip pro zástupce rakouských médií. Jejich výběr zajišťovalo vídeňské zastoupení CzechTourismu a zde jsou některé vybrané výstupy: 

BERGAUF.TV z celého press-tripu natočil video propagující Znojemsko a Podyjí jako krajinu hradů a zámku, piva a vína, ale i jedinečných kulturních zážitků. Video ZDE.

V rozsáhlém článku z června 2019 popsala redakce 50PLUS.AT podrobně jak královské město Znojmo, tak Vranov nad Dyjí, Bítov, Čížov a Národní park Podyjí nebo třeba vodní mlýn ve Slupi či Areál čs. opevnění v Šatově. Článek ZDE.  

Významná cestovatelská CAMPING REVUE publikovala tip na návštěvu Znojma a Znojemska jako časový itinerář ideálního víkendového výletu na 48 hodin. Článek ZDE.

Rodinný magazín FAMILY EXTRA představil Vranovskou přehradu, náš „Moravský Jadran“, jako oblast ideální pro rodinnou dovolenou. Článek ZDE. 

SALBURGER NACHRICHTEN se v květnu 2019 zaměřil na cyklostezku železné opony EuroVelo 13 a zajímavosti, které můžete spatřit po trase ve Znojemské oblasti. Článek ZDE.  

KRONEN ZEITUNG GESAMTAUSGABE seznámil čtenáře v květnu 2019 se „zeleným pásem“ podél moravsko-rakouské hranice, kudy procházela „železná opona“ dříve a řada krásných výletních tras nyní. Článek ZDE.

Téma 30 let od pádu „železné opony“ v roce 2019 zaujalo i rakouskou rozhlasovou stanici Österreich 1 – Ambiente, která na podzim 2019 odvysílala seriál rozhlasových reportáží a rozhovorů seznamující s Podyjím, jeho historií i současnou ochranou přírody. https://oe1.orf.at/ 


2018
V září 2018 SALZBURGER NACHRICHTEN představil Znojmo jako město piva, vína i okurek. Článek ZDE.Sdílejte článek a podělte se s ostatními