Stále fungující SLUŽBY cestovního ruchu

Autor článku


ZnojmoRegion

Téma


Cestovní ruch v době coronaviru

Oblast


Znojemsko a Podyjí

Více info


viz odkazy v textu

Že některé služby cestovního ruchu na Znojemsku a v Podyjí v této „době rouškové“ ještě stále žijí, se můžete přesvědčit v našem aktuálním přehledu:

HASIČSKÝ PIVOVAR BÍTOV
V roce 2015 jej vybudovali manželé Tesařovi v prostorách bývalé hasičské zbrojnice a originální industriální design si pivovar uchoval dodnes. Vaří se zde Tesák, pivo ležáckého typu vyráběné klasickou českou technologií, které sbírá jedno odborné ocenění za druhým. Pivovar je unikátní tím, že celá část pivovarské technologie je vystavena očím návštěvníků, kteří v pivnici mohou při vychutnávání zrzavého moku pozorovat sládka při práci. V současné době si sice interiér pivovaru neprohlédnete, ale o výborné pivo Tesák rozhodně nepřijdete. Kromě čepovaných nápojů do kelímku tu totiž seženete i točené, lahvové a sudové pivo z „výdejního okénka“. Na objednávku Vám ale také doručí pivo až domů a také si lze z pivovaru zapůjčit čepovací zařízení. 

Co a kdy funguje:

Další informace: www.pivovarbitov.cz 
 


RESTAURACE U TESAŘŮ BÍTOV
Ovšem nejen pivo můžete v centru Bítova koupit přes okénko – na Velikonoce zahájila víkendový výdej i sousední rodinná restaurace U Tesařů. Jejich poctivou kuchyni sice ochutnáte jen v omezené nabídce, ale za to můžete nakoupit i zdejší vyhlášené pivní speciality: pivní škvarky, nealkoholický pivní sirup nebo pivní džem.

Co a kdy funguje:

Další informace: www.utesaru.cz
 


ZNOJEMSKÝ MĚSTSKÝ PIVOVAR
V přední části někdejšího hradního areálu ve Znojmě vznikl v roce 1720 měšťanský pivovar – a pivo se zde vaří také dnes. Znojemský městský pivovar, a. s., tu obnovil výrobu zrzavého moku v roce 2015 a i v současné době coronavirové nabízí možnost ochutnat své právě uvařené dílo. Vydáte-li se na výlet ve všední dny, pak můžete využít „výdejní okénko“ přímo v budově pivovaru; bude-li Vaše výprava víkendová, můžete se zastavit v nedalekém občerstvovacím stánku City BiZtro na Horním náměstí. A kdo si bude chtít objednat znojemské pivo domů, může využít nepřetržitě fungující e-shop.

Co a kdy funguje:

Další informace: www.pivovarznojmo.cz 
 


VINOTRH.CZ
Enotéka Znojemských vín s ucelenou nabídkou produkce celé Znojemské vinařské podoblasti je v současnosti bohužel pro veřejnost uzavřena, ale od 11. 5. zde funguje výdejní okénko. Denně od 10 do 20 hod. je tu v nabídce 20 nových vzorků vína i skvělá káva. Nově je přímo před Enotékou vybudované venkovní posezení s malebnou vyhlídkou na staré město a dominantu Znojma, kostel sv. Mikuláše.

Také e-shop www.vinotrh.cz funguje bez přerušení a v běžném režimu. Nabízí produkty téměř 30 vinařství z celého Znojemska a zákazníkům je doručí až domů po celé České republice. Kromě všech možných druhů vín nabízí i hroznové mošty a dárkové vouchery, kterými můžete podpořit svého oblíbeného vinaře v této nelehké době. A nechybí tu ani nabídka vín VOC Znojmo (vína originální certifikace) – prvního apelačního vinařského systému v ČR.ZNOVÍN ZNOJMO
V barokním Louckém klášteře na jižním předměstí Znojma dlouhodobě působí jedna z největších vinařských společností regionu, Znovín Znojmo. V době „bezvirové“ zde standardně provozuje turistické prohlídky kláštera s průvodcem, své vlastní návštěvnické centrum s prodejem vín i vinařského vybavení, vinařské a bednářské muzeum anebo jedinečnou uměleckou galerii zasvěcenou vínu. A máte-li chuť na dobré víno, nepřijdete zkrátka ani v těchto dnech – Znovín Znojmo zde i nadále pokračuje v prodeji sudových a lahvových vín přes „výdejní okénko“. Skvěle také funguje i jeho e-shop, kdy víno doručí zákazníkovi až domů. Nakoupit ovšem můžete také v jeho další firemní prodejně v centru Znojma anebo ve více než 30 výdejních místech po celé České republice. Ještě upozorňujeme, že čepování sudového vína je nyní možné jen do originálních firemních PET lahví.

Od pondělí 11. 5. 2020 bude částečně otevřeno i Návštěvnické centrum Znovínu Znojmo v Louckém klášteře. Denně zde bude možná ochutnávka až 26 vzorků vín „přes okénko“, a to včetně 18 vzorků letošního nestandardního „e-Putování po vinicích Znojemska“. K dispozici bude venkovní posezení. Úplné otevření je pak plánováno od pondělí 25. 5. 2020, a to včetně ochutnávek uvnitř a turistických prohlídek Louckého kláštera s expozicí o historii tohoto monumentálního barokního objektu a významných osobnostech s ním spjatých, bednářským a vinařským muzeem i nevšední uměleckou galerií.

Také oblíbené degustační stánky Znovínu přímo ve vinicích na slavném Šobesu a na Staré vinici v Havraníkách se budou veřejnosti otevírat 16. 5. 2020. Výletníci pěší i na kole to jistě nadšeně přivítají. Ochutnat lahodné víno na krásných vyhlídkových místech přímo ve vinici bude možné v květnu pouze o víkendech, od června pak denně.

Co a kdy funguje:

Další informace: www.znovin.cz 

 

FARMA U TŘÍ DUBŮ
Před hlavním vstupem do monumentálního Louckého kláštera ve Znojmě určitě oceníte možnost nakoupit kromě vína také čerstvé ovoce a zeleninu či sušené plody z Farmy U Tří dubů. Novinkou je jejich akce „Naše mošty do Vaší pošty“, kdy si výtečné mošty ze znojemského ovoce můžete on-line objednat a nechat v praktické krabici doručit až k sobě domů. V omezené míře se zde dá nakoupit také maso, uzeniny a sýry od dalších regionálních producentů. 

Co a kdy funguje:

Další informace: www.facebook.com/TriDuby 
 


VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO
Přímo pod hrází Znojemské přehrady sídlí v budově Staré vodárny vodácké centrum, které provozuje půjčovnu lodí a vodáckého vybavení i občerstvovací stánek ve zdejším vodáckém tábořišti. Kdo si chce protáhnout tělo a vyvětrat hlavu, může využít jejich jedinečnou nabídku a vyzkoušet si vodácký sport přímo u vodárny. Prozatím se můžete plavit od přehradní hráze k jezu a zpět – veškeré potřebné vybavení Vám zde ochotně zapůjčí. Časem bude možné využít i jedno ze 3 vodáckých tábořišť, které vodáci vybudovali podél řeky. Dyje je klidná a mírná řeka, která je ideální pro vodácké začátečníky nebo rodiny s dětmi. Doplout se po ní dá až k Novomlýnským nádržím. Komu se do vody nechce, může zakotvit u stánku s občerstvením. Zdejší „výdejní okénko“ ocení nejen vodáci, ale i výletníci, kteří se vydají na romantickou procházku okolo řeky Dyje anebo rodiny s dětmi, které absolvují stezku s mlokem Hugem v Gránickém údolí. Pro děti jsou v nabídce např. nanuky, párek v rohlíku či hranolky, pro dospělé káva, pivo i víno a další.

Co a kdy funguje:

Další informace: www.centrumvodarna.cz

 


Další služby cestovního ruchu se budou zpřístupňovat veřejnosti postupně podle aktuálního uvolňování vládních nařízení.
Aktuálně platí:

Podrobné informace ZDE.

 Sdílejte článek a podělte se s ostatními