ZnojmoRegion na veletrzích cestovního ruchu 2019

Autor článku


ZnojmoRegion

Téma


Veletrhy cestovního ruchu

Subjekt


ZnojmoRegion

Více info


www.ccrjm.cz/cz/veletrhy-a-prezentace

Tradičně v zimních měsících probíhají veletrhy cestovního ruchu v ČR i v zahraničí. Díky destinační společnosti ZnojmoRegion je na nich vidět i turistická oblast Znojemsko a Podyjí. 

Destinační společnost ZnojmoRegion, oficiální zastoupení turistické oblasti Znojemsko a Podyjí, vystavovala už v první polovině ledna ve Vídni na jednom z největších odborných veletrhů cestovního ruchu FerienMesse (10.-13. 1. 2019). Hned týden na to se krásy našeho regionu představily v Brně na mezinárodním veletrhu GO & Regiontour (17.-20. 1. 2019). Tím však maraton předvádění turistických možností odborné i laické veřejnosti zdaleka nekončí – v lednu bude Znojemsko zastoupeno i v Bratislavě na největším slovenském veletrhu ITF SlovakiaTour (24.-27. 1. 2019) a v únoru v Praze na mezinárodním veletrhu HolidayWorld (21.-24. 2. 2019).

Díky aktivní spolupráci ZnojmoRegionu s Jihomoravským krajem a Centrálou cestovního ruchu - Jižní Morava se však materiály představující turistická lákadla Znojemska a Podyjí dostanou i na nejprestižnější světové veletrhy v Mnichově, Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně nad Rýnem, Londýně, Barceloně, Rimini, Varšavě, Poznani nebo v Trenčíně.

A jak je u nás v cestovním ruchu už zvykem, bývá každý rok zasvěcen nějakému společnému celorepublikovému tématu. A ani letos tomu není jinak. Po 100letém výročí vzniku Republiky přichází pro rok 2019 téma poněkud volnější, a to Z JINÉHO ÚHLU. Marketing cestovního ruchu se tedy zaměří na méně známé, netradiční a neokoukané turistické cíle, anebo na ty známé, ale viděné z jiného, nezvyklého úhlu pohledu. Meze se v žádném směru nekladou a záleží vždy na kreativitě jednotlivých institucí, organizátorů, majitelů, provozovatelů aj.

Pohled Z JINÉHO ÚHLU na turistickou oblast Znojemsko a Podyjí začal ZnojmoRegion uplatňovat už na lednových veletrzích. Úrodnými vinicemi proslavený kraj prezentoval např. jako oblast vhodnou také pro pivní turistiku - v současnosti tu funguje již 10 regionálních pivovarů a minipivovarů, a dokonce jsou zde i specializované pivovarnické expozice. Přečtěte si clou tiskovou zprávu představující Znojemsko jako  "Kraj, kde se pivo potkává s vinohrady".

Konkrétně na veletrhu RegionTour v Brně byla společná prezentace celého Jihomoravského kraje a Města Brna zasvěcena tématu Vzdělávání, věda a výzkum. ZnojmoRegion tak kromě řady výletních cílů a turistických služeb lákal návštěvníky i na vědomostní soutěž věnovanou osobnosti Prokopa Diviše, jehož život i dílo jsou se Znojemskem nerozlučně spojeny. Tento vynálezce bleskosvodu a experimentátor s elektřinou inspiroval ZnojmoRegion k sestavení tzv. Bleskového kvízu, jehož správným zodpovězením mohl návštěvník získat řadu hodnotných cen věnovaných např. Znojemským městským pivovarem, Jihomoravským muzeem nebo organizátorem Jazzfestu Znojmo. Hlavní cenou však byla láhev vína Denis d´Or (Zlatý Diviš) veltlínské zelené, pozdní sběr 2014, z limitované edice Znovínu Znojmo. Toto víno je pojmenováno právě po dalším z vynálezů Prokopa Diviše – unikátním hudebním nástroji, který dokázal za pomocí elektřiny nahradit prakticky celý orchestr.

Troufli byste si sami zodpovědět 10 otázek týkající se života a díla Prokopa Diviše?
Vyzkoušejte si náš Bleskový kvíz - správné odpovědi jsou zařazeny na závěr kvízu...
Odměnit se za správné odpovědi už ale musíte sami :-) 

 Sdílejte článek a podělte se s ostatními