TIC poznávají rakouský Retz a Poysdorf

25.03.2022

Speciální poznávací exkurze do RAKOUSKA pro pracovníky turistických infocenter proběhla 22. března 2022 a představila Retz a Poysdorf. Startuje tak přeshraniční spolupráce ZnojmoRegionu a Weinviertel Tourismus.

Díky spolupráci destinační společnosti ZnojmoRegion s rakouskou společnosti Weinviertel Tourismus GmbH se mohli pracovníci turistických informačních center (TIC) ze Znojemska v úterý 22. 3. 2022 osobně seznámit s aktuální nabídkou výletních cílů v rakouských příhraničních městech Poysdorf a Retz

Zájem ze strany infocenter na Znojemsku byl opravdu velký, a tak se akce nakonec zúčastnilo celkem 18 zástupců z 12 regionálních institucí. Profesionálně připravený a velmi inspirativní celodenní program přitom zahrnoval jak vinařské, tak kulturní a historické cíle. Nechyběla např. jízda traktorem ve vinohradu a sklepních uličkách Poysdorfu anebo návštěva známého větrného mlýna a podzemního městského sklepení v Retzu.

Dopravu minibusem Moravia Tours po celou dobu akce zajišťoval člen ZnojmoRegionu, pan Lukáš David (místostarosta města Znojma a majitel průvodcovské agentury REMO-Agency), za což mu patří velký dík.

Šlo přitom o první z přeshraničních akcí, které v roce 2022 plánuje ZnojmoRegion právě s Weinviertel Tourismus. Další poznávací exkurze pro TIC by se měla konat v květnu (pokud ZnojmoRegion získá dotaci z programu INTERREG CZ/AT). Uskutečnit by se měl naopak na území Znojemska se zaměřením na představení nejvýznamnějších TOP akcí roku z obou stran česko-rakouské hranice.

Více o společnosti Weinviertel Tourismus najdete zde: www.weinviertel.at