AKCE listopad 2021 (01.11.2021 - 30.11.2021)

Datum konání:


1. 11. - 30. 11. 2021

Místo konání:


Hrušovansko, Jevišovicko, Moravskokrumlovsko, Vranovsko a Znojemsko

Akci pořádá:


uvedené obce a soukromé subjekty

Více informací:


viz webové portály v textu

Představujeme Vám přehled kulturních, sportovních i společenských akcí odehrávajících se v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí v průběhu LISTOPADU 2021. 
Úvodní foto: Tradiční svatomartinská husa (Pixabay)

říjen/listopad 2021
JAROSLAVICE – Výlov rybníka pod zámkem

Vždy 5 dnů na přelomu října a listopadu trvá rybářům výlov největšího rybníka Znojemska, a druhého největšího jižní Moravy, který se malebně rozprostírá pod jaroslavickým zámkem. Na místě máte možnost si nakoupit živé ryby, které zrovna vytáhli z vody.
www.obec-jaroslavice.cz 

listopad 2021 
Svatomartinské slavnosti mladého vína a husích specialit

Každoročně okolo svátku sv. Martina (11. 11.) se nejen v tradičních vinařských obcích odehrávají slavnosti spojené s ochutnáváním prvních mladých vín i speciálních husích menu. Pořádají se např. ve Znojmě, Bítově, Božicích, Dyjákovicích, Hnanicích, Horních Dunajovicích, Chvalovicích, Jaroslavicích, Morašicích, v Novém Šaldorfě-Sedlešovicích, Vedrovicích i ve Vranově nad Dyjí. 

11. 11. 2020
ZNOJMO – Svatomartinské pivo Sauvin

Světovou raritou Znojemska je „pivo s přívlastkem“ Sauvin 11% z produkce Znojemského městského pivovaru, které právě na svátek sv. Martina vstupuje na trh v limitované edici. Jde o pivo typu ALE se silnou ovocnou charakteristikou, kdy je použit originální kmen vinařských kvasinek lokalizovaný v rámci výzkumného projektu výhradně pro oblast Znojemska. Navíc je obohaceno chmelem Nelson Sauvin, jehož aroma připomíná odrůdu vína Sauvignon blanc.
www.pivovarznojmo.cz 

13. 11. 2021
HLUBOKÉ MAŠŮVKY – Vánoční tvoření a Poslední leč

Vánoční tvoření pro malé i velké (14–17 hod.) a večerní myslivecká zábava Poslední leč (18–22 hod.).
www.hlubokemasuvky.cz/akce 

20. 11. 2021
HLUBOKÉ MAŠŮVKY – Zástěrková zábava

Tradiční listopadová zábava v sále Kulturního domu, kde nedílnou součástí dámských šatů musí být i uvázaná zástěrka (19–24 hod.).
www.hlubokemasuvky.cz/akce 

26. 11. 2021
HLUBOKÉ MAŠŮVKY – Rozsvěcení stromečku a Zimní jarmark řemesel

Slavnostní zahájení adventního období v parku před kostelem od 15 do 20 hod. 
www.hlubokemasuvky.cz/akce 

28. 11. 2021 
JAROSLAVICE – Rozsvícení vánočního stromu a Živý Betlém
 
Jarmínek – spolek jaroslavických maminek zve na slavnostní zahájení adventního času u nazdobeného vánočního stromu spojené s hraným divadelním představením o Betlémském zázraku. Začátek akce v 15 hod.
www.facebook.com/jarminek 

 

DLOHODOBÉ AKCE

16. 4. 2021 – 28. 2. 2022
ZNOJMO – Svědkové těžkých časů / Zeugen der schweren Zeiten

Německé a rakouské nouzové peníze (1917-1923) / Deutschesundösterreichisches Notgeld (1917–1923). Dvoujazyčná výstava je věnována německým a rakouským nouzovým a inflačním platidlům z doby politické a hospodářské nestability po první světové válce. Připomeneme si tedy staleté výročí těžkých poválečných let, kdy válečnou mašinerií spotřebované zásoby kovů nahradila nouzová platidla, která se pestrostí svých námětů a motivů velmi brzy stala vyhledávaným sběratelským materiálem (Minoritský klášter Jihomoravského muzea ve Znojmě). 
www.muzeumznojmo.cz 

20. 8. – 7. 11. 2021
ZNOJMO – Ztráty a nálezy

Jaké jsou příběhy druhů, které v posledním století ze Znojemska zmizely? A jaké druhy se tu nově objevily jen velice nedávno? Na příkladech ze živočišné i rostlinné říše budou ukázány základní důvody změn i jejich průběh (Minoritský klášter).
www.muzeumznojmo.cz 


Další akce a informace o turistických cílech, trasách i službách na Znojemsku najedete také na www.znojemsko.info
S ohledem na aktuální vývoj COVID mohou být uvedené akce zrušeny či termínově přesunuty. Změna programu vyhrazena.