AKCE červenec 2021 (01.07.2021 - 31.07.2021)

Datum konání:


1. 7. - 31. 7. 2021

Místo konání:


Hrušovansko, Jevišovicko, Moravskokrumlovsko, Vranovsko a Znojemsko

Akci pořádá:


uvedené obce a soukromé subjekty

Více informací:


viz webové portály v textu

Představujeme Vám přehled kulturních, sportovních i společenských akcí odehrávajících se v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí v průběhu ČERVENCE 2021. 
Úvodní foto: Pavel Šporcl a Cimbálová muzika Antonína Stehlíka během Hudebního festivalu Znojmo (Hudba Znojmo, z. s.)

1. 7. 2021
DOBŠICE – Kapela JELEN ve Vinařství LAHOFER

V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 

2. 7. 2021
CHVALOVICE – Kapela ARAKAIN

Koncert známé české metalové kapely v rámci turné RESPIRATOUR 2021 ve sportovním areálu ve Chvalovicích. Hosté: Forrest Jump a Booters. Začátek v 18 hod.
www.chvalovice.cz 
DOBŠICE – MICHAL HRŮZA ve Vinařství LAHOFER
V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 

2.4. 7. 2021
NOVÝ ŠALDORF-SEDLEŠOVICE – Otevřené sklepy "jinak"
Slavnostní otevření vinných sklepů s ochutnávkami vín místních vinařů. 2. ročník netradičně otevřených sklepů, kde se od pátečního večera až do neděle můžete těšit na dobré jídlo, muziku a ta nejlepší Šaldorfská vína. Akce je letos bez vstupného!
www.saldorfske-sklepy.cz 
www.facebook.com/events/217215249998090 

3. 7. 2021
DOBŠICE – ANNA K. ve Vinařství LAHOFER

V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 
JEVIŠOVICE – Ochutnávka vín s komentovanou prohlídkou muzea Jevišovicka
Město Jevišovice a vinařství Schwarz pořádají ochutnávku vín ve vinotéce Peklo (budova Předzámčí - Jevišovice 1) spolu s komentovanou prohlídkou jevišovického muzea. Návštěvník bude mít v ceně vstupenky prohlídku muzea a ochutnávku 7 vzorků vín.
www.facebook.com/events/399838961209917 
ZNOJMO – Africké trhy v muzeu 
Přijďte na nádvoří Minoritského kláštera (sídla Jihomoravského muzea ve Znojmě) ochutnat a nakoupit šťavnaté tropické plody. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Co všechno tu najdete? Čerstvé ovoce z Afriky, sušené ovoce nebo dálkami vonící koření ze Zanzibaru, extra kvalitní čaj, džemy a mnoho dalšího. Akci společně s Jihomoravským muzeem organizuje společnost Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který podporuje drobné ugandské lokální farmáře a pěstitele, od kterých vykupuje za férové ceny a dováží jejich čerstvou produkci.
www.africketrhy.cz 

3.–4. 7. 2021 
HLUBOKÉ MAŠŮVKY – Hlavní pouť
 
Významná kulturní i církevní slavnost v Hlubokých Mašůvkách – jednom z našich nejnavštěvovanějších poutních míst.
www.hlubokemasuvky.cz/akce 

3.–6. 7. 2021
BÍTOV – Šermíři na hradě

Skupina historického šermu BUHURT vystoupí na parkánové zahradě hradu Bítov se scénkou Bludný kořen. 
www.hrad-bitov.cz 

4. 7. 2021
DOBŠICE – MIRAI ve Vinařství LAHOFER 

V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 
VIŠŇOVÉ – LiStOVáNí.cz: Švejk (Jaroslav Hašek) 
XI. ročník Višňovského kulturního léta přinese na nádvoří zámku i jedinečné scénické čtení slavného díla v podání Lukáše Hejlíka. Začátek představení v 17 hod. 
www.visnove.cz 

4.–7. 7. 2021 
VIŠŇOVÉ – Filmový festival I.

V zámeckém parku u majestátního cedru se můžete v rámci XI. Višňovského kulturního léta těšit na oblíbené letní kino. Promítat se bude Tichý společník (4. 7. 2021), Chlap na střídačku (5. 7. 2021), Ženská pomsta (6. 7. 2021) a Když draka bolí hlava (7. 7. 2021). Začátky ve 21 hod. Díky SDH Višňové a Adámkovu vinařství bude na místě zajištěno i bohaté občerstvení. Vstupné dobrovolné – bude použito na vybudování okružních vycházkových tras okolo Višňového. 
www.visnove.cz 

8.–11. 7. 2021
MORAVSKÝ KRUMLOV – Kinematograf bratří Čadíků

Oblíbené letní kino zavítá opět do Moravského Krumlova, na náměstí T.G.M. Začátky představení vždy ve 21:30 hod.
www.mkrumlov.cz 
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Na stojáka LIVE
Populární Stand-up Comedy Show pravidelně live v Restauraci a Pizzerii U Karličky na Vranovské pláži.
www.vranovska-plaz.cz 

8.–25. 7. 2021
ZNOJMO A OKOLÍ – Hudební festival Znojmo

Mezinárodní oslava hudby a vína s podtitulem „Festival jak víno“ zavítá každoročně v létě do nejrůznějších koutů Znojma i jeho okolí. Těšte se na koncert patrona festivalu, houslového virtuóza Pavla Šporcla, i řadu dalších hudebních osobností. Magnetem vždy bývá nastudování speciálního operního představení přímo pro tento festival pod mistrovským vedením Romana Válka, dále koncerty mladých talentů Malí géniové, romantický Koncert při svíčkách, hudební matiné v přírodě Národního parku Podyjí, Hudba v ulicích či varhanní tour po několika kostelích na Znojemsku. Hlavním tématem letošního 17. ročníku bude „Pocta živlům a katastrofám v hudbě“, která dokazuje, že covid může kulturu nejen ničit, ale i inspirovat... Festival každoročně připravuje také limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty. Nechybí ani gurmánská hostina na zámku či speciální festivalové menu ve vybraných restauracích. 
www.hudbaznojmo.cz 

9. 7. 2021
VIŠŇOVÉ – Rocková zábava
V rámci XI. ročníku Višňovského kulturního léta ovládne areál TJ Višňové rocková zábava se skupinou ALROX. Začátek ve 20 hod. 
www.visnove.cz

10.–11. 7. 2021
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Vranovské volejbalové léto

Volejbalový turnaj smíšených družstev – 13. ročník. Atraktivní sportovní událost konající se na Vranovské pláži bude mít na programu celé 2 sportovní dny a bohatý doprovodný program. Jedinečná možnost setkání neregistrovaných a závodních hráčů na jedné akci za účasti mnoha tisíc diváků.
www.vranovskeleto.cz 

13. 7. 2021
ZNOJMO - Po stopách Odřicha z Chlumu

Speciální večerní prohlídky Znojemského hradu - život na hradě i v podhradí v časech oblíbeného literárního hrdiny z románů Vlastimila Vondrušky. Začátky v 18 hod. Rezervace předem nutná (telefonicky: 515 282 220, mailem: knihovna@muzeumznojmo.cz). 
www.muzeumznojmo.cz

14. 7. 2021
ZNOJMO – Minifestival Playáda
 
Třetí ročník multižánrového minifestivalu PLAYÁDA nabídne během léta příval současné hudební tvorby. Pro někoho více či méně známí interpreti z celé republiky vystoupí pokaždé v prostorách hradebního příkopu u Střelniční věže. Akce není vyhrazena tématem ani stylem hudby, zábavu si tu může najít úplně každý, ať už teenager či senior. Kromě kvalitní hudby budete moci vyzvat svého kamaráda na pingpongový match nebo si opéct buřta na ohni. K občerstvení budou připraveny masové i vegetariánské burgery, poličské pivo a horká novinka Farmy u Tří dubů – hruškový cider Perry. Neváhejte si vzít piknikové deky! V případě nepřízně počasí se hudební část programu přesouvá do sálu Znojemské Besedy. Vstup na akci je volný. 
www.znojemskabeseda.cz 

16. 7. 2021
BÍTOV – Hudební večery U Tesařů 

Letní hudební večery s Duhou opanují ve vybrané prázdninové pátky i letos venkovní terasy před Restaurací a penzionem U Tesařů i sousedním Hasičským pivovarem. Začátky vždy od 17 hod. 
www.utesaru.cz 
DOBŠICE – Koncert BEN CRISTOVAO ve Vinařství LAHOFER
V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 

17. 7. 2021
DOBŠICE – MONKEY BUSINESS ve Vinařství LAHOFER

V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 
MIROSLAV – Meruňkobraní s jarmarkem u sv. Floriána
Tradiční akce s bohatým kulturním a historickým programem, kde jsou v hlavní roli vždy meruňky. Program však bude upraven podle aktuálních vládních opatření... Na zámku letos proběhne také knižní bazar, zahraje dobová hudba Dejna a prohlídky zámku budou zdarma. Obvykle se v Miroslavi můžete se těšit na ochutnávky vín místních vinařů, tradiční trh, ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech, historickou hudbu, výstavu automobilů + traktorových i automobilových veteránů, turistický vláček, slet ultralehkých letadel, soutěže a zábavný program pro děti a další atrakce. Odpolední součástí programu bývá historická bitva, ochutnávání meruňkovice i gastronomické soutěže: v pojídání meruňkových knedlíků na čas o titul „Meruňkový král“, o nejhezčí meruňku „Meruňka roku“ nebo o nejlepší meruňkovou pálenku „Meruňkovice roku“. Dále pak slavnostní koncert, koncert hudby starých mistrů, ale také Velká rocková letní noc v letním kině u zámku. 
www.mesto-miroslav.cz 
MORAVSKÝ KRUMLOV – Rybářský festival
Tradiční akce, rybářský karneval, prodej ryb a rybích specialit, večerní zábava... To vše v areálu Vrabčí hájek. 
www.mkrumlov.cz 
ROZKOŠ – Moped Tour
13. ročník akce pro všechny milovníky mopedů - sraz desítek strojů, vyjížďka veteránů... 
www.obecrozkos.cz 
SLUP - Putování po Čulských sklepech 
Malebná vinařské vesnička Slup se původně jmenovala Čule a právě "Čulští vinaři" se rozhodli letos uspořádat nultý ročník vinařského putování po sklepích. Od 13 do cca 20 hod. bude otevřeno nejméně 14 sklepů a v ceně vstupného (100 Kč) bude sklenička a plánek trasy. Jednotlivé degustační vzorky vín si pak každý vinař účtuje sám. Na místě bude zajištěno i občerstvení. 
www.facebook.com/skupina.vinaru.slup.z.s 
ZNOJMO – Noční prohlídka města Znojma se Znovínským vínem 
Romantická noční prohlídka královského města bude spojena s řízenou degustací vín z produkce Znovínu Znojmo, a to na netradičních místech historického centra jako je Hradební příkop se Střelniční věží, vyhlídka u kostela sv. Mikuláše nebo u známé Rotundy sv. Kateřiny. V doprovodu certifikovaného průvodce a sommeliéra ochutnáte celkem 6 vzorků špičkových vín, vzorek filtrované kávy nebo domácí chléb s vlašskými ořechy. Začátek ve 20 hod., doba trvání cca 2-2,5 hod. 
www.znovin.cz 

17.–18. 7. 2021
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Pohádkoland 2021

4. ročník největšího rodinného festivalu v ČR přinese spoustu zábavy, oblíbené dětské show, různé atrakce a divadélka pro nejmenší, oblíbené pohádkové a večerníčkové postavičky, soutěže a činnosti s animátory, a to vše na jednom místě a v jeden den.
www.vranovska-plaz.cz 

18. 7. 2021
MORAVSKÝ KRUMLOV – Nedělní koncerty dechovek

Dechovkové koncerty rozezní během léta několikrát Moravský Krumlov.
www.mkrumlov.cz 

22. 7. 2021
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Na stojáka LIVE

Populární Stand-up Comedy Show pravidelně live v Restauraci a Pizzerii U Karličky na Vranovské pláži.
www.vranovska-plaz.cz 
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Summer X Fest Tour 2021
12. ročník oblíbené MERCEDES-BENZ SUMMER X FEST TOUR – festival atraktivních letních sportů, zábavy a hudby.
www.vranovska-plaz.cz 

24. 7. 2021 
BÍTOV – Jarmark na Cornštejně

Milovníky tradičních i středověkých řemesel potěší celodenní jarmark s ukázkami řemesel na zřícenině hradu Cornštejn. K vidění bude umělecké kovářství, výroba nožů z damascénské oceli, dřevěných hraček, proutěného zboží nebo kamenické řemeslo. Ochutnáte středověké placky a kaše, domácí zavařeniny i sirupy. Nechybí zábavný program pro děti.
www.muzeumznojmo.cz 
ÚNANOV – Turnaj v plážovém volejbale
Turnaj pro veřejnost v plážovém volejbale na hřišti u koupaliště Pohoda. Večerní country zábava.
www.obecunanov.cz
VRANOVSKÁ PLÁŽ – BIG ONE Pole Dance Battle
7. ročník plážové akrobacie na tyči s BIG ONE FITNESS. Přihlásit se může každý, soutěž bude probíhat formou „battle“ a vítěze si zvolí sami diváci.
www.vranovskeleto.cz 
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Strongman Vranovského léta
V rámci doprovodného programu tradičního volejbalového turnaje uspořádá BBK-Fitness 11. ročník soutěže pro všechny opravdové siláky, muže i ženy (od 13 do 18 hod.).
www.vranovskeleto.cz 

24.–25. 7. 2021
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Vranovské volejbalové léto

Volejbalový turnaj mužů a žen – už 51. ročník. Atraktivní sportovní událost konající se na Vranovské pláži bude mít na programu celé 2 sportovní dny a bohatý doprovodný program. Jedinečná možnost setkání neregistrovaných a závodních hráčů na jedné akci za účasti mnoha tisíc diváků. Akce má každoročně velkolepý doprovodný program – Miss pláž, Strongman Vranovského léta, Pole Dance Battle, vinařské a gastronomické ochutnávky i soutěže pro všechny návštěvníky. 
www.vranovska-plaz.cz 
www.vranovskeleto.cz 

27. 7. 2021 
ZNOJMO - Po stopách Odřicha z Chlumu

Speciální večerní prohlídky Znojemského hradu - život na hradě i v podhradí v časech oblíbeného literárního hrdiny z románů Vlastimila Vondrušky. Začátky v 18 hod. Rezervace předem nutná (telefonicky: 515 282 220, mailem: knihovna@muzeumznojmo.cz). 
www.muzeumznojmo.cz

29. 7. 2021
DOBŠICE – MIG 21 ve Vinařství LAHOFER

V rámci hudebního festivalu Hudba na vinicích.
www.hudbanavinicich.cz 
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Na stojáka LIVE
Populární Stand-up Comedy Show pravidelně live v Restauraci a Pizzerii U Karličky na Vranovské pláži.
www.vranovska-plaz.cz 

30. 7. 2021 
BÍTOV – Hudební večery U Tesařů 

Letní hudební večery s Duhou opanují ve vybrané prázdninové pátky i letos venkovní terasy před Restaurací a penzionem U Tesařů i sousedním Hasičským pivovarem. Začátky vždy od 17 hod. 
www.utesaru.cz 
VRANOV NAD DYJÍ – Zámek v zahradě, zahrada v zámku 
Speciální komentovaná prohlídka seznámí s inspiracemi a realizacemi zahradních a interiérových úprav vranovského zámku z doby osvícenství, provedených hrabětem Michalem Josefem z Althanu na konci 18. století. Prohlídka se zaměří na vznik dvou zahradních teras s vítěznými oblouky v sousedství barokního Sálu předků, tapety v zámecké jídelně s pohledy do krajinářského parku Monceau a drobné stavby někdejšího zámeckého lesoparku. 
www.zamek-vranov.cz 

30.–31. 7. 2021
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Přehrady Fest 2021

Dvoudenní hudební festival pro celou rodinu plný hudby, zpěvu, tance a setkávání. Kromě hudebních vystoupení populárních kapel, je to především víkend plný aktivit a zážitků. Divadla, dílničky, bubnování, workshopy, setkání s kapelami, ale především pláž, koupání, vodní sporty a další kupa vodních radovánek. Festival letos slibuje hvězdy jako Tomáš Klus, UDG, Pokáč, Pekař (Official site), Voxel (Václav Lebeda), Pavel Čadek, Ready Kirken, ROBIN MOOD, Vojtaano a další… 
www.prehradyfest.cz 
ZNOJMO – Šramlfest
Znojemský festival alternativní, pouliční, klubové a jiné kultury. Festival hudby, divadla a výtvarna. V jedinečném prostoru Na Káře se těšte na kapely: MIDI LIDI, Freakin Disco, Mothers Cake, Koně a prase, Acoustic Needles, Toot Ensemble a divadla: Teatr Novogo Fronta nebo Pruhované panenky.
www.facebook.com/events/924554158124082 

31. 7. 2021
BOHUTICE – Letní meruňková noc 

Bohutická meruňka je samostatná a oficiálně registrovaná odrůda meruněk, jejíž slávu si v Bohuticích každoročně připomínají. Letní zábava s ochutnávkou nejlepší bohutické meruňkovice a doprovodným programem proběhne v zámeckém areálu Obůrka. 
www.bohutice.cz 
MACKOVICE – Krojované hody 
Dámský spolek Mackovice a OÚ Mackovice zvou na svou tradiční letní krojovanou slavnost.
www.mackovice.cz 
MIROSLAV – Hradozámecká noc na Miroslavském zámku
Celorepubliková akce, kdy se památkové objekty otevírají do pozdních večerních hodin a nabízejí speciální programy. Miroslavský zámek nabízí humorné prohlídky zámku v 17 a 19 hod. a pak ohňovou show. Otevřeno bude do 22 hod.
www.miroslavskyzamek.cz 

30. 7. – 1. 8. 2021 
VIŠŇOVÉ – Filmový festival II.

Pokračování oblíbeného letního kina v rámci XI. Višňovského kulturního léta se přenese do Obecního dvora. 
www.visnove.cz


DLOUHODOBÉ AKCE

16. 4. 2021 – 28. 2. 2022
ZNOJMO – Svědkové těžkých časů / Zeugen der schweren Zeiten

Německé a rakouské nouzové peníze (1917-1923) / Deutschesundösterreichisches Notgeld (1917–1923). Dvoujazyčná výstava je věnována německým a rakouským nouzovým a inflačním platidlům z doby politické a hospodářské nestability po první světové válce. Připomeneme si tedy staleté výročí těžkých poválečných let, kdy válečnou mašinerií spotřebované zásoby kovů nahradila nouzová platidla, která se pestrostí svých námětů a motivů velmi brzy stala vyhledávaným sběratelským materiálem (Minoritský klášter Jihomoravského muzea ve Znojmě). 
www.muzeumznojmo.cz 

30. 4. – 3. 10. 2021
VRBOVEC – Nenecháme Vás na suchu!

Každý víkend od května do začátku října najdete ve vrbovecké sklepní uličce otevřený minimálně jeden sklep pro veřejnost. U jeho vchodu stojí opřené žluté kolo. Pá 16:00-21:00 hod., So 11:00-21:00 hod., Ne 11:00-18:00 hod. Hledej ŽLUTÉ KOLO a najdeš otevřený sklep...
www.cechvrbovec.cz 

1. 5. – 30. 9. 2021
BÍTOV – Copuli Lapidum III

Výstava na hradě Bítov představuje návštěvníkům kresebné rekonstrukce hradů a hrádků v povodí řeky Dyje a Jevišovky. Veronika Skálová – letecké fotografie, Pavel Šimeček – kresby, Miroslav Plaček – zaměření a texty.
BÍTOV – Zblovické pačoky a jejich tváře
Výstava v divadelním sále hradu Bítov představuje práce znojemského fotografa a člena fotoklubu Znojmo Jiřího Coufala pořádaná k jeho významnému jubileu. 
www.hrad-bitov.cz 

3. 5. – 3. 10. 2021
NOVÝ ŠALDORF-SEDLEŠOVICE – Týdny vinaře

Každý den večer najdete v Novém Šaldorfu otevřený alespoň jeden vinný sklep. Každý týden má službu některý ze zdejších vinařů. Otevřeno vždy od 17.00 do 21.00 hod.
www.saldorfske-sklepy.cz 

14. 5. – 15. 8. 2021
ZNOJMO – Obdivuhodná Dyje

Výstava v Minoritském klášteře shrnuje poznatky a představí ty nejzajímavější nálezy z jednoho z největších výzkumů prováděných Jihomoravským muzeem ve Znojmě v katastru obce Dyje. 
www.muzeumznojmo.cz

28. 5. – 29. 8. 2021
ZNOJMO – Tváře Myanmaru

Fotografie z cest Jiřího Eisenbruka po jihozápadní Asii (Dům umění Jihomoravského muzea ve Znojmě).
www.muzeumznojmo.cz 

5. 6. – 1. 8. 2021
ZNOJMO – Morava v díle Jožy a Franty Úprkových

Výstava v prostorách Znojemského hradu představující tvorbu významných moravských umělců folklórních motivů ze sbírek Galerie výtvarného umění v Hodoníně.
www.muzeumznojmo.cz 

5. 6. – 31. 10. 2021
ZNOJMO – Lidové tradice Znojemska

Stálá výstava v prostorách Znojemského hradu zprostředkuje návštěvníkům nevšední pohled na místní lidové tradice a obyčeje.
ZNOJMO – Procitlé sklo III
Tajemství šatovské brusírny III. – Výstava v prostorách Znojemského hradu je pokračováním prezentace broušeného skla firmy Langerových ze Šatova u Znojma, zakoupená jako ucelená sbírka s podporou Ministerstva kultury v roce 2018.
www.muzeumznojmo.cz 

13. 6. – 31. 7. 2021
MIROSLAV – Grafika Michala Náhlíka
 
Grafické umění Michala Náhlíka jako součást prvního návštěvnického okruhu Miroslavském zámku.
www.miroslavskyzamek.cz 

18. 6. – 22. 8. 2021 
ZNOJMO – Spolek MEANDR

Výstava prezentující tvorbu výtvarného spolku MEANDR. Nejedná se jen o malby a kresby, ale také práce ze dřeva, kamene a keramiky. Členy spolku spojuje jednotící prvek – láska k městu Znojmu a jeho okolí.
www.muzeumznojmo.cz 

26. 6. – 25. 8. 2021
ZNOJMO – Svět kostiček LEGO
 
Výstava z legendární stavebnice LEGO (Dům umění Jihomoravského muzea ve Znojmě).
www.muzeumznojmo.cz 

červen–srpen 2021 
MORAVSKÝ KRUMLOV – Uličníci v Krumlově

Pouliční umělci a hudebníci baví centrum města každou červnovou, červencovou a srpnovou sobotu dopoledne – od 9 hod. na Náměstí TGM.
www.mkrumlov.cz

červenec–srpen 2021
BÍTOV – Hradní střelnice

Na 1. nádvoří hradu Bítov si můžete vyzkoušet svou trefu na historické lukostřelnici.
www.hrad-bitov.cz 
BÍTOV – Léto na Cornštejně
Prázdninový program na zřícenině hradu Cornštejn opět nabídne různá šermířská a divadelní představení. 
www.muzeumznojmo.cz 
VRANOVSKÁ PLÁŽ – Animační rodinné programy
Každý všední den odpoledne jsou na Vranovské pláži připraveny animační programy a sportovní aktivity v rozlehlém kempu Holiday Park. Dětský svět pod restaurací Gaudeo nabízí kreativní a tvůrčí dílničky, divadélka anebo třeba dětskou diskotéku. Venkovní prostory zvou ke sportovnímu či tanečnímu protažení, večernímu opékání špekáčků s kytarou a čtením pohádek u ohýnku, anebo na dobrodružnou noční stezku odvahy pro děti s hledáním pokladu.
www.vranovska-plaz.cz/cs/aktivity 
ZNOJMO – CYKLOzábava pro celou rodinu
Komponovaný program s cyklistickou tématikou pro děti a rodiče (šlapací kárky, trojkolky, koloběžky, malovací kolo, cyklošachy, historická dřevěná kola, kvízy a testy s dopravní tématikou a cyklokuriozity) v areálu Cyklistického informačního centra naproti Louckému klášteru (od 9 do 19 hod.).
www.cykloklubznojmo.cz 
ZNOJMO – Hradební pondělky 
Každé prázdninové pondělí (mimo 30. 8. 2021) se těšte na rodinný program v Jižním hradebním příkopu za Vlkovou věží: divadelní představení pro děti, šermíři, sokolníci, poníci, střelba z luků a kuší aj.
www.znojemskabeseda.cz 
ZNOJMO – Hradovánky
Zábavný program pro celou rodinu v prostorách Znojemského hradu, jednoho ze 6 objektů Jihomoravského muzea ve Znojmě.
www.muzeumznojmo.cz 
ZNOJMO – Pohádkové léto v Domě umění
Divadelní představení pro nejmenší každé úterý odpoledne v Domě umění Jihomoravského muzea ve Znojmě.
www.muzeumznojmo.cz 

 

Další akce a informace o turistických cílech, trasách i službách na Znojemsku najedete také na www.znojemsko.info
S ohledem na aktuální vývoj COVID mohou být uvedené akce zrušeny či termínově přesunuty. Změna programu vyhrazena.